makeandbeatydiy.com Güncel Seyahat ve Gezi Bloğu

Almanya Tanıtım vize nasıl gidilir

Almanya Tanıtım vize nasıl gidilir

0

Almanya Tanıtım vize nasıl gidilir

Almanya Tanıtım Yazısı

 

 

Resmi adı Almanya Federal Cumhuriyeti olan Almanya 357 bin metrekare yüz ölçümüne sahip büyük bir avrupa ülkesidir. Almanya, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra dünyanın en popüler ikinci göç destinasyonuna sahip ülkesidir. Uzun ve köklü tarihi boyunca pek çok büyük ve küçük krallık olarak Batı Avrupa’da hüküm süren ülke 1871 yılında ulusal birliğini sağlamıştır. Bu krallıkların her biri döneminin önemli sanat eseri üretim merkezleri oldukları için Almanya, Avrupa kültür medeniyet tarihine özellikle müzik ve felsefe alanında  büyük katkılar yapmıştır. Almanya’nın 69’lu ve 70’li yıllar boyunca yürüttüğü misafir işçi uygulamasından ötürü nüfusunun Almanlardan sonraki en önemli etnik bileşeni Türklerdir. Günümüzde otomotiv sektörünün kalbi olarak bilinen Almanya; BMW, Porshe, Lamborghini ve Mercedes gibi araba markalarının kurulduğu yerdir. Günümüzde, düşük işsizlik oranı ve istihdam fırsatları sebebiyle avrupanın ışığı olarakta anılmaktadır.

Eski bir medeniyet olduğu için birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmıştır. Bazı önemli yerlerden bahsetmek gerekirse; Romantik yol, Zugspitze Dağı, Berlin Duvarı,Konstanz Gölü bölgesi, Rothenburg ob der Tauber, Berlin Brandenburg Kapısı, Heidelberg Şatosu ve tarihi merkez, Köln Dom Katedrali, Neuschwanstein Şatosu gibi yerler en gözde ziyaret alanları arasında yer almaktadır.

1 ve 2. Dünya Savaşları’ndan yenik çıkmasına rağmen en güçlü ekonomik güce sahip ülkelerden birisi olan Almanya, yıkılan tarihi eserlerini tekrardan restore ederek turistlerin ziyaretine sunmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası