makeandbeatydiy.com Güncel Seyahat ve Gezi Bloğu

Rusya Tanıtım Yazısı

Rusya Tanıtım Yazısı

0

Rusya Tanıtım Yazısı

 

 

Rusya’nın yönetim şekli federal yarı başkanlık tipi cumhuriyettir ve başkanı Vladimir Putin olan Rusya 17.075.400 kilometrekarelik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir ve dünya yaşam alanının 1/8’ni kapsar. Rusya aynı zamanda 2014 yılı verilerine göre 144 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık dokuzuncu ülkesidir. Kuzey Asya’nın tamamına ve Doğu Avrupa’nın büyük bir kısmına uzanan Rusya, dokuz zaman dilimine yayılır ve üzerinde çok çeşitli çevre ve yer şekillerine ev sahipliği yapmaktadır.

Rusya’da 23 UNESCO Dünya Mirası, 40 UNESCO biyosfer rezervi, 41 milli park ve 101 doğa rezervi bulunmaktadır. Rusya, 41° ve 82° K enlemleri ile 19° D ve 169° B boylamları arasında yer almaktadır. Rusya’da kereste, petrol, doğal gaz, kömür, cevher ve diğer mineral kaynakları dahil olmak üzere geniş doğal kaynak rezervi bulunmaktadır.

Ruslar misafirperverlikleri ile tanınırlar. Konuklarla tanışmayı ve sevinçle arkadaşlara ve tanıdıklara gitmeyi severler. Zengin sofralar, bu tür buluşmaların temel yapı taşıdır. Bir bardak çay için davet edilseniz bile, ziyaretten önce yemek yememek daha iyidir – Ruslar, kendi yemek pişirme dahil, neredeyse tüm malzemeleri evlerinde misafirlerine ikram etme eğilimindedirler. Ev sahibi için, boş bir masanın daha rahatsız edici bir şey yoktur. Ona göre bu, konukların hala aç olduklarının ve yemeklerin yeterli olmadığının bir işareti. Birçok bu türden kültürel özellikleri olan Rusya, gezilmeye değer bir ülkedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası