makeandbeatydiy.com Güncel Seyahat ve Gezi Bloğu

HA LONG KÖRFEZİ

HA LONG KÖRFEZİ

0

Hanoi’dan 3,5 saatlik bir otobüs yolculuğuyla cennete ulaşacaksınız. Ha Long Körfezi’nin zümrüt yeşili sularında 2000 kireç taşı küçücük adacık sizi bekliyor. Ejderha Dağları diye tariflenen bu adalar denizin içinden yumrular durumunda meydana çıkıyor.

Efsaneye göre bir harp esnasında tanrılar Viet halkına bir ejderha ailesini koruyucu olarak gönderir. Bu ejderhalar denize kıymetli taşlar tükürürler. Bu sihirli taşlar, düşman gemileri yaklaştığında kayaya dönüşür ve harp gemilerinin önünü keserler. Gemiler karaya oturur ya da şaşkınlıktan birbirlerine çarpıp batar. Savaş biter ve Vietler kazanır. Fakat ejderha ailesi bu yeşil ve huzurlu suları o kadar sever ki Ha Long ismindeki anne ejderha çocukları ile beraber burada kalmaya karar verir.

Bu körfezde gerçekleştireceğiniz tekne gezintisi size eşi benzeri olmayan manzaralar sunacak. Bu gezi esnasında şaşırtıcı sarkıt ve dikitler sahibi olan Sung Sot Mağarası’nı kesinlikle gezin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası